PIIBLI Alused
Lisa
1: Lühike Põhiliste Piibli Seisukohtade Tõlgendus | 2: Meie Suhtumine Piibli Tõe Õppimisse |
3: Kristuse Pöördumise Lähedus | 4: Jumala Õiglus

Lisa 2: Meie Suhtumine Piibli Tõe Õppimisse

On täiesti võimalik õppida kõiki põhilisi Piibli seisukohti ja samal ajal mitte pidada neid enese kohta käivateks. See fakt võib olla väga kurb neile, kes kasutab seda vahendit inimeste õpetamiseks, kes ei suuda mõista selles avaldatud põhimõtteid.

Esimesel sajandil kohtas Evangeeliumi kuulutamine puhtsüdamlikke vastutundeid inimestelt, kes võtsid "meelsasti vastu" Evangeeliumi, lasid end ristida (Apostlite teod 2:41). Ilma puhtsüdamliku vastukajata läkitusele- "tundelist usku", nagu seda tihti nimetas Robert Roberts, ei ole mingit mõtet ristimisel. Aga need, kes võtavad selle vastu lähedaste või sõprade survel, vaevalt et oskavad vastu pidada uuele elule, Kuna meie oleme rohkem huvitatud sellest, et tuua inimesi päästele, kui ristitute arvus, tasub raisata veel aega Evangeeliumi kuulutamisele selleks, et meie uus-pöördunud jõuaksid ristimiseni õige arusaamisega.

Usus inimesed "võtsid sõna vastu kõige hea meelega ja uurisid iga päev Kirjast", et kontrollida selle õigsust, mida Paulus neile kuulutas (Apostlite teod 17:11). Kuid seda ei suuda alati Piibli kuulutaja saavutada. Meie võime siin ainult püüda saavutada tähelepanu vastavatele Piibli katkenditele. Usklikud Roomas, "olid südamest saanud sõnakuulelikuks sellele õpetuse väljendusele, mille juurde teid on juhatatud" enne, kui neid ristiti (Roomlastele 6:17).

Need, kes kangekaelselt seisavad oma liha kütkes, ei saa iialgi vajalikul moel omandada Evangeeliumi; need inimesed "Kelledel on jumalakartuse nägu, aga kes salgavad tema väge ... kes alati on õppijad, kuid kunagi ei pääse tõe tunnetusele" (2Timoteusele 3:1-7). Me ei suuda kunagi mõista, mida siis meilt ka ei nõuta. Kui meil ei ole tõelist armastust õiglusele, ei ole tõelist soovi, anda meie elu Jumala kontrolli alla, ei saa me iial olema võimelised jõudma Tõe arusaamiseni, vaatamata kõigile meie jõupingutustele Piibli õppimises. Meie Piibli lugemine saab olema vaid harjutuseks. On palju näiteid, mis toovad esile selle, et inimesed loevad Püha Kirja nii, et nad ei saa sellest aru. See on selline haigus, millele me kõik kaldume.

Kristuse aegsetel juutidel oli tugev püüe Jumala Sõna tundmaõppimisele, nad usaldasid innustunult Vana Testamendi kirjutisi (Johannese 5:45; Apostlite teod 6:11); nad teadsid, et ainult neid Kirju õppides, võivad nad saada lootuse igavesele elule (Johannese 5:39) ja nad lugesid neid iga nädal avalikult (Apostlite teod 15:21). Peale selle, õppisid mõned neist süvendatult Kirja peatükke nädalate jooksul. Kuid nad ei mõistnud täielikult nende kirjade tõelist tähendust, mida Kristusest räägiti. Jeesus ütles neile otse: "Uurige pühi kirju ... sest kui te usuksite Moosest, usuksite te ka mind; sest tema on kirjutanud minust. Aga kui te tema kirju ei usu, kuidas te siis usuksite minu sõnu?" (Johannese 5:39,46,47; Luuka 16:29-31).

Me võime ette kujutada juutide pettumust, kes kinnitasid: "Me ju loeme Piiblit! Me ju usume sellesse!" Kuid, oma mõistuse piiratuse tõttu, tegelikkuses nad ei lugenud ja ei mõistnud seda, mida lugesid; nad vaatasid, kuid ei näinud. Ei ole olemas veel pimedamaid inimesi kui need, kes ei taha näha. Me peame nende taolistest hoiduma, kõigil meie vaimse arengu astmeil.


  Back
Kodu
Next